Vítejte na mt-pro.cz. Můžete se

Back to Top


Vážení návštěvníci,
objednávky prosíme nyní pouze telefonicky na bezplatné lince 800 66 44 66, nebo na E-mailové adrese jarkovska@autodiagnostik.cz.

Právě migrujeme na nový internetový obchod. Omlouváme se za případné zdržení.


Zoom

Details

Kapacitní kleště sekundáru Cx-6

Set klešťových snímačů Cx6 je určen pro diagnostiku "dvoujiskrového" systému zapalování DIS. Tento set je navržen speciálně pro připojení k pseudo-diferenciálním vstupům MTPro. Díky tomuto zjednodušenému zapojení obsadíte v rámci diagnostiky 6 válcového motoru pouze dva vstupní kanály (7 a 8 kanál). Úspora se projeví nejen v minimálním obsazení vstupních kanálů na straně osciloskopu, ale i v celkové vzorkovací rychlosti osciloskopu. 

Kapacitní vysokonapěťové snímače

Kapacitní kleště sekundáru Cx jsou určeny pro měření vysokého napětí na výstupu ze zapalovací cívky. Kapacitní snímač CX6 je možné využít k zachycení vysokonapěťových průběhů na plně elektronickém zapalování bez rozdělovače DIS (distributorless ignition).

Pro snadné zjištění polarity zapalovací cívky na systému dvoujiskrového zapalování lez využít náš detektor polarity.

Využití při diagnostice

Vzhledem k velmi vysokému napětí, které je pro sekundární okruh typické, není možné provádět měření přímým připojením na výstup z cívky, jak je tomu u proměřování primáru. Pokus o takovéto měření by mohl vážně ohrozit zdraví technika a zcela určitě by vedl ke zničení osciloskopu a počítače. Pro měření sekundáru se proto využívají kapacitní a induktivní snímače. Zapojení kleští je jednoduché. Kleště se připnou na zapalovací kabel, popřípadě na prodlužovací adaptér , konektor kleští se připojí na BNC vstup osciloskopu, nastartuje se motor a měření může začít. Kleště je možné použít na proměření zapalování pouze na jednom válci. Pro test sekundáru na čtyřválcovém motoru je nutné použít 4. kleště a případně 4 prodlužovací adaptéry.

V ovládacím programu MTPro je integrována rozsáhlá analýza stavu sekundáru. Po připojení tohoto diferenciálního snímače program porovná všechny jednotlivé kanály a pro každý válec zobrazí samostatné grafy pro napětí jehly, napětí spalování, dobu hoření, dobu nabíjení a vynechání zapalování.

Obsah balení Dodávka obsahuje:
1x Kapacitní kleště sekundáru Cx-6
Poznámka

Individuální nabídky a produktové listy
Nerozhodli jste se? Potřebujete více informací? Neváhejte nám zavolat na bezplatnou zákaznickou linku 800 66 44 66 nebo nás kontaktujte prostřednictvím našeho kontaktního formuláře. V rámci individuální nabídky Vám zašleme produktový list, cenovou nabídku i podrobnou technickou dokumentaci.

Specifikace

Parametry

Klešťový kapacitní snímač je uzpůsoben pro měření napětí, které je generováno na sekundárním vynutí zapalovací cívky (transformátoru). Snímač přizpůsobuje signál pro optimální zobrazení zapalovacího procesu na obrazovce digitálního osciloskopu. Kleště mají odolnou plastovou konstrukci a celkovou ergonomii podtrhuje dlouhý kabel o délce cca 2,6m.

Ukázky

Videa

YotuTube

Obrázky


Podpora

Podpora

Naše technická podpora - důvod proč nakupovat u nás

Online manuál

Aktualizace

Vzdálená podpora

Videonávody

Školení zákazníků

Tel. podpora

Blog MTPro

Zákaznický Cloud

Telefonická podpora
Pro technickou podporu můžete využít bezplatnou telefonickou linku +420 800 66 44 66. Tuto linku mohou využít i volající ze Slovenska.

Související články
Na stránkách blog.autodiagnostik.cz publikujeme články věnované automobilové diagnostice.
Základy autodiagnostiky
Paralelní diagnostika
Jak vybrat správný osciloskop?

Produktový list Není k dispozici
FAQ

Vlastníte digitální osciloskop a potřebujete poradit s kompatibilitou vašeho přístroje s námi nabízeným příslušenstvím? Kontaktujte nás prosím.

Recenze

Hodnocení produktu: Kapacitní kleště sekundáru Cx-6

Jak hodnotíte tento produkt? *

  1 hvězda 2 hvězdy 3 hvězdy 4 hvězdy 5 hvězdy
Využitelnost
Kompatibilita
Cena / výkon